Urządzenie małego mieszkania może być poważnym problemem. Niewielka przestrzeń musi pomieścić w sobie wszystko, co potrzebne jest do komfortowego życia. Często także problemem jest znalezienie odpowiedniego stylu aranżacji, który nie będzie dodatkowo optycznie pomniejszał przestrzeni. Czy popularny obecnie styl skandynawski będzie dobrym wyborem?

Wystarczy tylko spojrzeć na fotografie wnętrz w stylu skandynawskim – od razu widać, że są one pełne światła, jasne i sprawiają wrażenie przestronnych. To wszystko zasługa zastosowanych kolorów i wyposażenia, ponieważ wnętrza skandynawskie bazują przede wszystkim na bieli. Jest ona odpowiedzią na ciemności, które panują na północy Europy przez długi czas w roku. Dopełnieniem przestrzeni są naturalne materiały, głównie drewno na podłodze, a także proste, ale stylowe drewniane meble w oszczędnych ilościach. Dla uzyskania uczucia przytulności we wnętrzach tego rodzaju umieszcza się komfortowe kanapy z bogactwem poduszek, fotele z kocem pod ręką, a także łóżka z miękką pościelą. W oknach w mieszkaniach w tym stylu nie umieszcza się też firanek lub są one lekkie, woalowe, aby nie przytłoczyć przestrzeni.

Wobec tego styl skandynawski może być kapitalnym pomysłem do kawalerki. Dzięki temu, że jest on w stanie optycznie powiększyć małe mieszkanie. Warto zatem zajrzeć na strony poświęcone aranżacji wnętrz i zapoznać się bliżej ze stylem skandynawskim.