Naprzeciwko Dworca Centralnego, w samym centrum Warszawy, ma powstać najwyższy wieżowiec w całej Unii Europejskiej – Chmielna Business Center. Za inwestycję ma być odpowiedzialny deweloper HB Reavis ze Słowacji, a projekt przygotuje brytyjski architekt Norman Foster.

Budynek Chmielna Business Center ma mieć wysokość aż 310 metrów. Na tak imponującą wysokość mają składać się 230 metrów wysokości od podłoża aż do dachu obiektu, a także maszt w wysokości 80 metrów. W związku z tym wieżowiec będzie wyższy o całe 73 metry od dotychczasowego najwyższego budynku w Warszawie – Pałacu Kultury i Nauki.

Aktualnie najwyższym budynkiem w Unii Europejskiej jest The Shard, który znajduje się w Londynie i mierzy 309,6 metra. Z kolei najwyższym wieżowcem w Europie jest Wieża Federacji znajdująca się w Moskwie – ma 374 metry.

Chmielna Business Center ma tworzyć nowoczesny kompleks biznesowy, w którego skład mają wejść dodatkowo dwa biurowce na ościennych działkach. Mają mieć one wysokości 81 metrów i 100 metrów. Cały kompleks ma zajmować powierzchnię 140 tysięcy metrów kwadratowych.

Prace nad Chmielna Business Center mają rozpocząć się jeszcze w tym roku, z kolei planowane zakończenie inwestycji to 2020 rok.