Od tego, w czym śpimy, zależy to, jak się czujemy. Warto pamiętać o tym również przy wybieraniu pościeli do łóżka. Na co warto patrzeć przy zakupach?

W sprzedaży można obecnie znaleźć wiele różnych typów pościeli, które różnią się nie tylko wzornictwem, ale również materiałami, z których są wykonane. To właśnie na materiał powinno się zwrócić szczególną uwagę, ponieważ to od niego zależy komfort, wytrzymałość i trwałość pościeli.

Postaw na naturalne materiały

Najlepiej zdecydować się na zakupienie takiej pościeli, która jest wykonana z materiałów naturalnych. Bawełna, len, satyna bawełniana czy flanela to dobry wybór. Materiały te są przyjemne dla skóry, przewiewne, a także łatwe do utrzymania w czystości – można prać je nawet w wyższych temperaturach, co jest ważne w celu utrzymania odpowiedniego poziomu higieny.

Uwaga na włókna sztuczne w pościeli

Gdy szukasz taniej pościeli, pamiętaj o tym, że wiele z nich produkowanych jest z tworzyw sztucznych, najczęściej poliestru. Wówczas na opakowaniu często znajduje się napis, że wykonane są one z mikrowłókna. Takie pościele wprawdzie ładnie wyglądają, ale materiał, z których są wykonane, nie jest przyjazny dla skóry – może on nasilać pocenie się, a także łatwiej się niszczyć, na przykład mechacić. Warto więc postawić na naturę.