Chcesz zachęcić swoje dziecko do ruchu i sprezentować mu gadżet w postaci rowerka lub hulajnogi, dzięki której więcej czasu będzie spędzać na świeżym powietrzu? To doskonały pomysł! Aktywność fizyczna pozytywnie wpływa na rozwój fizyczny i umysłowy pociechy oraz sprawia, że jest spokojniejsze i szczęśliwsze. Zanim jednak wręczysz dziecku wymarzony pojazd, dowiedz się, o jakich akcesoriach warto pamiętać, aby zapewnić maluchowi doskonałą zabawę oraz bezpieczeństwo.

Podstawowe akcesoria, o których musisz pamiętać

Podstawowym elementem stanowiącym zabezpieczenia dziecka na rowerze jest kask. Jego wybór nie należy jednak do najłatwiejszych. Chociaż producenci oferują nam wiele przeróżnych modeli utrzymanych w atrakcyjnych kolorach, najważniejsze dla rodziców jest bezpieczeństwo. Przede wszystkim, należy kupować jedynie nowe kaski, co daje pewność, że nigdy nie brały udziały w żadnym zderzeniu. Duże znaczenie ma ich odpowiedni rozmiar – zarówno za mały, jak i za duży kask nie stanowi odpowiedniego zabezpieczenia. Warto tu kierować się zarówno rozmiarem polecanym dla wieku dziecka, jak i odczuciami malucha. Istotna jest również wentylacja – im więcej otworów wentylacyjnych, tym większy komfort zostanie zapewniony dziecku w ciepłe dni. Najlepiej stawiać na lekkie modele, które nie będą męczyć szyi i głowy, po dłuższym czasie użytkowania. Kask powinien wyróżniać się dobrą konstrukcją amortyzującą uderzenia, co musi być potwierdzone stosownymi certyfikatami. Pożądane są na nim elementy odblaskowe, dzięki którym dziecko jest dobrze widoczne po zmierzchu oraz w trakcie pochmurnych dni. Dopiero, gdy spełnione są te wszystkie elementy, można zwracać uwagę na atrakcyjny wygląd oraz ulubione przez dziecko kolory.

Jakie powinny być akcesoria dla dzieci?

Akcesoria dla dzieci powinny być wykonane z bezpiecznych materiałów, niewywołujących reakcji alergicznych. Warto o tym pamiętać szczególnie w przypadku kasków, ponieważ mają bliski kontakt z delikatną skórą malucha. Nie małe znacznie ma również atrakcyjny design, gadżetów, dzięki którym pociechy chętnie będą z nich korzystać. Rodzice zwracają również uwagę na wytrzymałość i trwałość tego rodzaju produktów, aby posłużyły dłużej niż tylko jeden sezon. Chętnie wybierane przez rodziców Puky akcesoria łączą wszystkie te czynniki. W ofercie tego niemieckiego producenta znajdują się kaski, torby, koszyki, flagi bezpieczeństwa, koła boczne, pasy oraz inne akcesoria, dzięki którym doskonała zabawa przynosi jeszcze więcej frajdy i jest w pełni bezpieczna.