Oczyszczalnie przydomowe

Oczyszczalnia przydomowa ogród EKOPAN zajmuje ok. 16m2 powierzchni, więc można ją posadowić nawet na małych działkach. Zbudowana jest na zasadzie koncentrycznych rowów cyrkulacyjnych o głębokości 2 m i średnicy. 2 m., a zagłębiona jest na ok. 1,5 m i wyniesiona na ok. 0,5 m powyżej poziomu gruntu. Oczyszczalnia porośnięta jest roślinnością wodną, która w lecie tworzy piękny zielony pióropusz. Większość użytkowników naszych oczyszczalni gromadzi oczyszczoną wodę do podlewania lub ponownego wykorzystania. Pozwala to zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych miesięcznie na poborze wody z wodociągu.

Przydomowa oczyszczalnia ogród zasilana jest energią elektryczną o napięciu 240 V z instalacji wewnętrznej budynku mieszkalnego. Można ją podłączyć do istniejącego betonowego dwukomorowego osadnika za pomocą przepompowni.

Koszt wykonania typowej przydomowej oczyszczalni dla budynku jednorodzinnego wynosi 12.500 zł + VAT

 

 

Oczyszczalnie przydomowe

DZIAŁANIE EKSPLOATACJA REALIZACJE DOFINANSOWANIE

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Oczyszczalnia przydomowa ogród

Oczyszczalnia przydomowa ogród jest wypełniona zintegrowanym plastikowo-mineralnym złożem biologicznym porośniętym makrofitami. Horyzontalny ruch okrężny wywołany jest przez pompy mamucie zasilane powietrzem podawanym przez dmuchawki. Dynamiczny ruch natlenionej wody pod złożem oraz budowa złoża, jest istotą naszych rozwiązań patentowych. Oczyszczona woda, niczym górski potok spływa grawitacyjnie do kaskady służącej jako odbiornik. Nadmiar wody w kaskadzie jest odprowadzany okresowo na powierzchnię gleby lub do oczka wodnego. Woda oczyszczona niesie ze sobą związki azotu i fosforu bardzo korzystnie wpływające na wzrost roślin wokół oczyszczalni. Dzięki temu nie musimy już kupować w sklepie nawozów.

Przydomowe oczyszczalnie wykorzystują w procesie oczyszczania światło słoneczne, ciepło geotermalne, roślinność, glony a nawet zwierzęta. Cały czas współpracują z otaczającą je przyrodą, wzbogacając swój ekosystem.


Schemat działania oczyszczalni ogrodu

schemat działania oczyszczalni przydomowej EKOPAN

 

Murator - przydomowe oczyszczalnie

Czysta korzyść z przydomowych oczyszczalni

Zasada działania przydomowych oczyszczalni opiera się na naturalnych procesach biologicznych, dzięki którym zanieczyszczenia zawarte w ściekach są rozkładane na proste związki mineralne nieszkodliwe dla środowiska. Oczyszczalnie są tak skonstruowane, aby procesy te zachodziły jak najintensywniej. Oczyszczone ścieki można rozsączać do gruntu lub odprowadzać do rzeki albo rowu melioracyjnego, nie obawiając się ich negatywnego oddziaływania na środowisko. (...)

Oczyszczalnie z wykorzystaniem roślin – ten rodzaj oczyszczalni jest często specjalnie projektowany i indywidualnie dobierany do konkretnych warunków na działce. Firmy zapewniają kompleksową usługę – począwszy od projektu, przez dobór urządzeń, montaż, a skończywszy na monitorowaniu efektów oczyszczania ścieków.

 

Murator • sierpień 2009 r.