Oczyszczalnie szkolne

W zależności od ilości ścieków oczyszczalnia ogród EKOPAN może być zbudowana z kilku modułów lub jednego wielokanałowego zbiornika betonowego. Zarówno oczyszczalnie wielomodułowe jak i wielokanałowe czyszczą ścieki w szkołach i są ozdobnym elementem ogródka szkolnego, a wypływająca woda stwarza wiele możliwości zagospodarowania, włącznie z wprowadzeniem jej do oczka wodnego. Takie oczyszczalnie mogą również służyć dzieciom do nauki biologii. W niektórych szkołach powstają laboratoria śledzące procesy zachodzące w ścieku na każdym etapie oczyszczania. Oczyszczalnie ogrody EKOPAN pokazują dzieciom jak można przeciwdziałać narastającym problemom z deficytem wody w naszym kraju i przywracać oczyszczoną wodę środowisku naturalnemu.

Szkoła podstawowa w Zwoleniu

Przedszkole w Raszowej

Szkoła podstawowa w Płoskach, zespół szkół i przedszkole w Ślubowie oraz zespół szkół w Irządzach w dolinie Baryczy

 

Oczyszczalnie szkolne

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

 

 

zrzut ekranowy strony www.nto.pl

W Raszowej działa pierwsza w Gminie ekologiczna oczyszczalnia ścieków

Dzięki powstałej przy tutejszym przedszkolu oczyszczalni jest tanio, czysto i ekologicznie. Być może wkrótce powstaną następne.

Urządzenie obsypane ziemią przypomina niewielki pagórek z sitowiem. Na szczycie ledwo widoczne są dwa zbiorniki ogrodzone płotkiem z bambusa.

– Kiedy wiosną posadzimy tu krzewy nikt nie zauważy, że pod ich korzeniami czyszczone są ścieki – mówi Zbigniew Bahryj, kierownik referatu gospodarki terenowej i inwestycji w urzędzie gminy w Tarnowie Opolskim.

 

www.nto.pl • 6 października 2009 r.