Oczyszczalnie przydomowe

Oczyszczalnia ogród EKOPAN zajmuje ok. 16m2 powierzchni, więc można ją posadowić nawet na małych działkach. Zbudowana jest na zasadzie koncentrycznych rowów cyrkulacyjnych o głębokości 2 m i średnicy 2 m., a zagłębiona jest na ok. 1,5 m i wyniesiona na ok. 0,5 m powyżej poziomu gruntu. Oczyszczalnia porośnięta jest roślinnością wodną, która w lecie tworzy piękny zielony pióropusz. Większość użytkowników naszych oczyszczalni gromadzi oczyszczoną wodę do podlewania lub ponownego wykorzystania. Pozwala to zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych miesięcznie na poborze wody z wodociągu.

Oczyszczalnia ogród zasilana jest energią elektryczną o napięciu 240 V z instalacji wewnętrznej budynku mieszkalnego. Można ją podłączyć do istniejącego betonowego dwukomorowego osadnika za pomocą przepompowni.

Koszt wykonania typowej oczyszczalni dla budynku jednorodzinnego wynosi 12.500 zł + VAT

 

 

Oczyszczalnie przydomowe

DZIAŁANIE EKSPLOATACJA REALIZACJE DOFINANSOWANIE

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Proces budowlany zaczynamy od doradztwa, a następnie wykonania projektu i uzyskania pozwolenia na budowę. Działamy na terenie całej Polski, specjalizując się w budowie małych i średnich oczyszczalni wraz z małymi systemami kanalizacyjnymi. Zaprojektowaliśmy i wybudowaliśmy setki dobrze działających obiektów. Lista referencji jest długa i można uzyskać tylko w naszej firmie, ze względu na ochronę danych osobowych.

 

okładka czasopisma Murator

Dlaczego roślinne?

Oczyszczalnia przeznaczona dla indywidualnego gospodarstwa domowego powinna opierać się na prostej i niezawodnej technologii pozwalającej uzyskać wysoki stopień oczyszczania ścieków, powinna być łatwa w obsłudze i tania w eksploatacji, a także odporna na nierównomierny dopływ i zmieniającą się jakość ścieków.

Metody oczyszczania wykorzystujące działanie osadu czynnego czy błony biologicznej (...) w przypadku małych oczyszczalni często się nie sprawdzają. Mikroorganizmy tworzące osad czynny lub błonę biologiczną są wrażliwe na nierównomierny dopływ ścieków oraz środki chemiczne, a w nieodpowiednich warunkach mogą obumrzeć, co powoduje gwałtowne pogorszenie efektów oczyszczania.

Z kolei oczyszczalnie z drenażem rozsączającym potrzebują dużo miejsca na działce (...), a takźe odpowiedniego podłoża i zachowania odległości od wód gruntowych.

Oczyszczalnie roślinne nie mają takich wymagań są proste w budowie, wykorzystują naturalne procesy zachodzące w przyrodzie, praktycznie nie potrzebują obsługi, a dodatkowo mogą być pięknym elementem krajobrazu.

 

Murator • październik 2007 r